Mech -rozwiązanie dla zapracowanych.
Naturalna zieleń we wnętrzu bez podlewania.

 

Zieleń pozytywnie wpływa na nasz nastrój, sprawiając, że czujemy się zrelaksowani i odprężeni.

Otaczając się nią poprawiamy nie tylko nasze samopoczucie ale i zdrowie.

Wiele osób pragnie wpuścić naturę w swoje 4 kąty, jednak nie każdy ma czas, cierpliwość lub zwyczajnie ochotę ją pielęgnować.

Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest mech.

Mech chrobotek, który tak naprawdę jest zaimpregnowanym porostem, nie wymaga od nas nawadniania, nawożenia ani żadnej innej formy pielęgnacji.

Ta estetycznie wyglądająca zielona ściana, gdyż najczęściej w takiej postaci występuję we wnętrzach, pasuję zarówno do tradycyjnych jak i do nowoczesnych stylizacji. Dobrze łączy się z drewnem jak i metalem, a co najważniejsze występuję w przeróżnych kolorach i odcieniach.

 

Pamiętać jednak należy, iż chrobotek naturalnie występuję w kolorze szarawo-białawym. Ważne jest by zwrócić uwagę na to jak barwiony jest nasz mech. Większość producentów zielone odcienie uzyskuje w całkiem naturalny sposób, niestety zdarzają się chrobotki barwione chemicznie, dlatego sposób farbowania ma znaczenie zwłaszcza przy barwach które trudno uzyskać naturalnie.

Kolejną rzeczą na którą radzimy zwrócić uwagę przy instalowaniu naszego mchu jest nasłonecznienie, chrobotek nie jest zwolennikiem nadmiaru słońca i lepiej go usytuować w półcieniu lub cieniu.

 

Pobiera on wodę z powietrza, stąd nie ma potrzeby podlewania go, niemniej jeśli zauważymy, że leciutko usycha (np. w bardzo suche i gorące lato, lub od nadmiernej ekspozycji na słonce) można go lekko zrosić mgiełką wodną.

 

Ta oryginalna "roślinka" może dodać charakteru nie tylko naszym mieszkaniom, w których ozdobić może nasze salony, sypialnie, kuchnie oraz łazienki, ale idealnie nadaje się też do biur np. w formie zielonego „żywego” logo, gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich i wszelkich miejsc handlowych.

 

Zielona, miękka w dotyku ściana z chrobotka nie tylko nie wymaga od nas żadnego wysiłku przy tym świetnie wyglądając ale również niesie ze sobą szereg korzyści.

Mech chrobotek jest odpowiedni dla alergików, nie pyli i nie przyciąga insektów ani kurzu gdyż jest antystatyczny, dzięki temu nie musimy go w żaden sposób czyścic.

Jeśli zadbamy o to by barwiony był naturalnymi składnikami, będzie w 100% naturalny, nie toksyczny.

Jest on swego rodzaju wskaźnikiem wilgotności powietrza. Tak samo jak ludzie najlepiej czuję się w pomieszczeniach, gdzie wilgotność wynosi 40%-60%. Jest to ta sama wilgotność, która jest optymalna dla nas.

Chrobotek oczyszcza powietrze, nie tylko pochlania nadmiar wilgotności np. w łazience, pozbywając się grzybów i pleśni, ale przede wszystkim pochłania toksyny i filtruje cząsteczki powietrza.

 

W pracowni MALACHIT wnętrza, zielone ściany z mchu są częstym wyborem w naszych projektach.

Uwielbiamy wnętrza dzięki którym czujemy się bliżej natury.

 

12 grudnia 2018

Malachit, jest autorską pracownią zajmująca się architekturą wnętrz od projektów koncepcyjnych po pełne projekty wykonawcze.

© MALACHIT. ALL RIGHTS RESERVED.

BLOG