MALACHIT wnętrza - autorska pracownia architektury wnętrz

Ze względu na rożne specjalności, każdy projekt gabinetu wymaga personalnego i indywidualnego podejścia.

Inne potrzeby spełniać będzie musiał np. gabinet dentystyczny a inne lekarz rodzinny bądź różniący się od gabinetów lekarskich, gabinet medycyny estetycznej.

 

W zależności od funkcji gabinetu, poza wymaganiom SANEPIDU i uregulowaniom prawnym jak chociażby metraż i wysokość lokalu lub konieczność użycia klimatyzacji czy tylko wentylacji, ważna jest jego funkcjonalność. Przemyślane wydzielenie potrzebnych stref np. recepcji, poczekalni, rejestracji, pomieszczeń socjalnych, odpowiednio zabezpieczonych pomieszczeń do RTG, toalet itp.

Projektowanie gabinetów lekarskich wymaga od projektanta dużej dozy empatii, zarówno wczucia się w rolę pacjenta odwiedzającego lokal jak i ułatwiające prace spełnienie potrzeb lekarza.

Nie należy zapominać, iż wnętrza powinny być dostępne i przystosowane, zapewniając wszelakie udogodnienia, dla osób niepełnosprawnych.

Ważne jest by lokal w odczuciu pacjenta poza byciem ładnym, estetycznym i zapewniającym higienę, także uspokajał, relaksował, dawał poczucie bezpieczeństwa i koił jego nerwy.

Można to osiągnąć poprzez dobór odpowiedniego wyposażenia, kolorów i aranżację jednocześnie pamiętając o tym, iż materiały wykończeniowe muszą być prawidłowo dobrane np. atestowane, zmywalne, odporne na szorowania, substancje chemiczne, organiczne, zabrudzenia itd.

Dotyczy to również wyboru mebli, które spełniać muszą kryteria przepisów prawnych (ułatwiające czyszczenie i zachowanie higieny meble wiszące lub na nóżkach z właściwym wyborem materiałów wykończeniowych ) a jednocześnie muszą być użyteczne i harmonizować z estetyką projektu.

Istotną kwestią jest również oświetlenie. Właściwie dobrane jest nie tylko niezbędne do odpowiedniego oświetlenia miejsca pracy (np. lampy bezcieniowe) , utrzymania higieny (np. lampy bakteriobójcze) ale także poprzez barwę, jasność i ilość światła wpływanie na dobre samopoczucie takie jak np. otulające cieple barwy światła kojące nastroje w poczekalniach.

 

Projektowanie gabinetów jest wyzwaniem wymagającym od architekta wnętrz umiejętnego połączenia ze sobą wielu aspektów. Zintegrowania ze sobą szeregu przepisów prawnych z estetyką by gabinet wyróżniał się spersonalizowanym, atrakcyjnym wyglądem oraz z funkcjonalnością by był wygodny i zaspokajał potrzeby zarówno lekarzy jak i pacjentów.

 

Wygląd gabinetu/ kliniki to wizytówka lekarza i komfort pacjenta.

W celu poznania szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu:

 

+48 739 902 797

 

 pracownia@malachitwnetrza.pl

 

 

 

Nasze specjalizacje projektowe:

 

 

GABINETY

MEDYCZNE, MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Projektowanie gabinetów.

Malachit, jest autorską pracownią  specjalizującą się w projektowaniu wnętrz komercyjnych oraz zajmującą się zdalnym projektowaniem wnętrz prywatnych.

© MALACHIT. ALL RIGHTS RESERVED.

BLOG

Malachit wnętrza - projektowanie lokali komercyjnych oraz zdalnie wnętrz prywatnych